Vasil Kaliva kërkesë Edi Ramës: Dua të zëvendësoj Jorgo Goron, do sfidoj nacionalizmat

05/01/2415:41

Shperndaje:

Vasil Kaliva i ka drejtuar një kërkesë Edi Ramës, pas refuzimit që i bëri Vangjel Tavo kërkesës së kryeministrit për të drejtuar bashkinë Himarë deri në zgjedhje.

VIDEO

Vasil Kaliva : E para kam dëshirën dhe kapacitetet që duhen për të sfiduar nacionalizmin në të dyja anët e kufirit, e dyta sepse sipas jam njohës i mirë i problemeve të zonës së Himarës, jam i pranueshëm nga të gjitha palët dhe kam kurajon dhe përgatitjet për të përballur citatet patriotike të zotit Dule”, thotë Vasil Kaliva ndër të tjera në deklaratën e tij lexuar përpara dyerve të Bashkisë Himarë. 

Kujtojmëse kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës, Fredi Beleri ndodhet në burg pasi akuzohet për blerje votash dhe nuk i jepet leja nga autoritetet e posaçme për të kryer betimin si kryetar bashkie.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.