Transportonte kanabis, shqiptari kacafytet me policinë greke

22/09/1920:01

Shperndaje:


Një grup i trafikut të drogës nga Shqipëria është shkatërruar sot në Selanik. Pikërisht Policia greke ka pikasur pjesëtarët e grupit, ndër ta një shqiptar duke transportuar drogë me automjet. Ishte shqiptari ai i cili mendoi t’i largohej efektivëve grekë dhe në tentativë për të ikur ka përplasur disa makina të tyre pa mundur të shpëtojë.

Gjatë hetimeve, Policia greke ka mundur të kapë 1 kilogram marijuanë në automjetin e shqiptarit, por më pas në banesën e tij janë gjetur dhe sekuestruar 25 kilogram marijuanë të tjera, 4 gram kokainë, 2140 euro dhe 8 celularë.

Bashkë me të Policia greke ka arrestuar edhe dy bashkëpunëtorët e tij për të cilët autoritetet greke nuk bëjnë me dije kombësinë e tyre.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.