Olta Xhaçka: Plazhet ua japim të fortëve mos të vijnë njerëz nga malet me çadra në duar – VIDEO

12/04/247:13

Shperndaje:

Okta Xhaçka në një intervistë për Top Channel është shprehur se plazhet jepen me qira për të ndaluar ata që ajo i konsideroi “njerëz nga mali” të vijnë me çadra dhe t’i vendosin në plazh.

Olta Xhaçka këmbëngul se nuk është në konflik interesi dhe se nuk kishte përfituar asnjë centimer tokë shtetërore dhe asnjë lloj përfitimi tjetër publik.

Sipas saj, i vetmi përfitim nga ky status lidhej me kompaninë që në një të ardhme do të menaxhojë aktivitetin për sipërfaqen e plazhit para hotelit.

Kompania, e cila shfaqet në dokumente si menaxhere e aktivitetit, është një kompani që u pretendua si kompani amerikane, por që rezulton në pronësi të kunatës së Xhaçkës, partneres së vëllait. Kreu i grupit parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi nuk u kursye ndaj ish-ministres së Jashtme, Olta Xhaçka, ndërsa theksoi se kjo e fundit ka mandat antikushtetues.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.