Transportonte 161 kg kanabis, arrestohet së bashku me personin që mori makinën me qera

19/02/1816:07

Shperndaje:


Një sasi e madhe kanabisi që peshon 161 kg u kap në orët e para të ditës në Arta nga Departamenti i Sigurisë Greke.Policia greke arrestoi dy shqiptarë të moshës 29 dhe 23, të akuzuar për importimin, transportin dhe zotërimin e drogave me qëllim të trafikimit.
Në veçanti, oficerët e policisë identifikuan 29-vjeçarin e arrestuar në një makinë në rrugën Jon në Arta, duke shkuar drejt Antirrio, dhe u përpoqën ta kontrollonin atë.
Në sinjalin e policisë për të ndaluar ai shtoi një shpejtësi të madhe dhe pak më vonë automjeti doli jashtë kontrollit, kështu që u ndalua dhe u kap.
Nga kontrolli në automjet u gjetën 98 pako me kanabis të papërpunuar me një peshë totale prej 161 kg dhe 31 g.
Policia greke zbuloi se makina ishte marrë me qira dhe i ishte dorëzuar 29-vjeçarit të arrestuar, nga një 23-vjeçar, i cili u arrestua në Agios Panteleimonas, Attica.

 

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.