Transportohet me helikopter drejt Tiranes 4 vjecarja. Piu ilaces e gjyshes

18/08/1818:20

Shperndaje:


Nje ngjarje e rende ka ndodhur ne lagjen Kasapaj Delvine, ku nje femije kater vjec eshte derguar me urgjence ne spitalin e Sarandes, pasi ka konsumuar ilacet e gjyshes.
Fillimisht femija eshte derguar drejt spitalit te Delvines, por me pas u percoll ne Sarande.
Pasi ka marre ndihmen e pare ne kete spital, ai eshte nisur me helikopter drejt Tiranes.
Nga burime te Saranda Web mesohet se femija eshte ne gjendje te mire shendetesore dhe jashte rrezikut.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.