Tragjedi në Greqi, qeni i shtëpisë kafshon për vdekje vogëlushen 2 muajshe

15/09/1919:33

Shperndaje:


Një fëmijë vetëm 2 muajsh vdiq pasi u sulmua brenda shtëpisë së tij nga qeni Rottweiler në Glika Nera.

Sipas një deklarate të lëshuar nga Spitali i Fëmijëve Penteli ku u transferua, vogëlushja fatkeqe nuk iu përgjigj stimujve, nuk kishte frymëmarrje, asnjë funksion kardiak dhe pasoi një ringjallje kardiopulmonare 30-minutëshe.

Policia po heton rrethanat në të cilat foshnja humbi jetën. Foshnja u transportua nga nëna e saj 35-vjeçare në Spitalin e Fëmijëve Penteli pak para orës 10:00, ku mjekët e konstatuan të vdekur. Nëna është në gjendje shoku, dhe aktualisht ajo po i jepet mbështetje psikologjike nga psikologë të ELAS.

Babai dhe gjyshja e foshnjës fatkeqe u dërguan në Drejtorinë e Policisë Paiania, të akuzuar për vrasje nga pakujdesia dhe ekspozimi i një të mituri në rrezik.
Burimi: iefimerida.gr – https://www.iefimerida.gr/ellada/glyka-nera-rotbailer-poy-skotose-brefos


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.