Trafiku i hashashit nxjerr në kufi Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë

19/10/1618:42

Shperndaje:


policiaaaaaaPolicia e shtetit ka vënë në zbatim planin operacional të patrullimit të kufirit tokësor dhe bregdetar nga Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë dhe Delta Forcë me qëllim parandalimin e trakut të lëndëve narkotike. Urdhri i drejtorit të përgjithshëm është vënë në zbatim në mbarë vendin.  Forca të shumta policore, përveç vijës kufitare, zhvillojnë çdo natë patrullime të ngjashme edhe në det në Sarandë, Himarë dhe Borsh, ndërsa gjatë natës për monitorimin e situatës, Forcat Speciale përdorin kamerat termike. Por krahas monitorimit të kufirit tokësor dhe bregdetar, një vëmendje e veçantë për parandalimin e trafikimit të narkotikëve i është kushtuar edhe zbulimit të rasteve përmes pikave të kalimit kufitar. Trafikantët e fshehin drogën në vende të posaçme të modifikuara në mjete të ndryshme, kryesisht kamionë, por edhe makina private.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.