Tjetër vjedhje në Sarandë

Një tjetër vjedhje është shënuar në Sarandë.
Këtë herë raportohet se është vjedhur motori i një varke peshkimi.
Mësohet se varka në pronësi të një 42-vjecari ishte në plazh por kjo nuk i ka penguar hajdutët të vjedhin  në orën 2 të mesditës.
Policia nga ana e sajë njofton se po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit