Tjetër automjet ikën nga postblloku, Policia identifikon dhe shpall në kërkim drejtuesin e mjetit me targa fallso

16/03/227:50

Shperndaje:

Një automjet që nuk i është bindur urdhrit për të ndaluar, ka ngritur në këmbë policinë e Sarandës.

Bëhet fjalë për një automjet tip “Mercedes-Benz” të cilit dje i është kërkuar nga efektivët e qarkullimit rrugor që të ndalonte.

Episodi në fjalë ndodhi në rrugën hyrëse te qytetit, konkretisht në Qafe-Gjashte.

Mjeti po dilte nga Saranda kur është tentuar të ndalohet, por drejtuesi i saj ka shtuar shpejtësinë duke u larguar.

Nga verifikimet e deritanishme rezulton se mjeti përdorte targa false, konkretisht targa qe rezultonin ne pronësi te një mjeti tjetër.

Pavarësisht ndjekjes drejtuesi, tashmë i identifikuar dhe i shpallur ne kërkim, ka arritur të largohet ne drejtim te paditur.

Paraprakisht dyshohet se mjeti transportonte diçka te paligjshme. Aktualisht vijon puna për kapjen e drejtuesit të mjetit.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.