Testi për policët: 3 efektivë në Sarandë rezultojnë përdorues droge

06/12/2120:42

Shperndaje:

15efektive kanë dalë pozitiv në testi e drogës që janë bërë në drejtorinë vendore të policisë së Vlorës, 3 prej të cilëve në Sarandë.

Bëhet me dije se efektivët kanë rezultuar me përmbajtje lende narkotike nga analizat që janë bërë së fundmit.

Nga këta efektivë, mësohet se disa prej tyre kanë kundërshtuar rezultatin e testit. Ata pretendojnë se nuk kanë konsumuar kurrë në jetën e tyre drogë. Efektivët ngrenë dyshime se rezultatet mund të kenë ardhur si pasojë e përdorimit të ilaçeve shëndetësore që përdorin, kryesisht për tensionin.

Sipas burimeve dyshohet se edhe 3 të efektivë të tjerë kanë dalë pozitiv në testin e drogës në komisariatin e Sarandës.

Ata kanë mohuar kategorikisht që kanë konsumuar lëndë narkotike dhe thonë se mund të kenë rezultuar pozitiv për shkak të përdorimit të ilaçeve për sëmundje të ndryshme. Se sa mund të ndodhë kjo, mbetet për t’u parë


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.