Tensione, penallti dhe gurë në fushën e lojës gjatë takimit Delvina – Tomori

Ka përfunduar në Delvinë takimi Delvina – Tomori 0-2
Takimi i cili ka patur shumë momente tensioni ka përfunduar mes polemikave, pasi sic pretendojnë lojtarët e Delvinës, vazhdon avazi i arbitrave te FsHF te cilet tallen me djersen e cunave dhe akordojne penallti amatore.

Nëpërmjet një statusi në facebookata shprehen se keshtu nuk vazhdohet më, pasi kjo sjellje solli perseri tension te tifozet, të cilët filluan perseri me gurë por per fat te mire kesaj here nuk u lendua askush.
Loja u nderpre 30 minuta por rifilloi perseri, për t’u mbyllur me fitoren e ekipit të Tomorit të Beratit 0-2

Momenti që ndezi sherrin në DelvinëLojtari i Tomorit gjuan penalltinë, e cila pritet mjeshtërisht nga portieri i Delvinës, por që më pas topi përfundon në rrjetë nga njëri prej lojtarëve të Tomorit, i duket qartë se kishte lëvizuar përpara kohës së gjuajtjes së penalltisë

Gepostet von Saranda Web am Samstag, 4. Juli 2020