Tenderi i çmendur: Bashkia Finiq 30 milionë për blerje vajra, goma dhe bateri

10/05/1920:59

Shperndaje:


Një tender vertetë i cmendur duket tenderi më i fundit zhvilluar nga ana e Bashkisë Finiq, ku sipas njoftimit në OpenProcurement.al, Fondi Limit për një tender për blerjen e “vajra,goma,bateri” ka qenë plotë 2 583 330 lekë pa t.v.sh ose ndryshe më shumë se 30 milionë lekë të vjetra.
Tenderi zhvillohet me të ardhurat e bashkisë, të cilat vijnë kryesisht nga qeratë e kullotave dhe taksat e fshatrave, ku në shumicën e tyre jeton popullsi e moshës së tretë, të cilët vuajnë mungesën e ujit të pijshëm, ambulancave dhe infrastrukturës rrugore


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.