Të rinjtë e FRPD urojnë vitin shkollor me investimin e qeverisë, asnjë fjalë për zvarritjen e Eko Kampusit

14/09/2017:17

Shperndaje:


Valës së urimeve për Vitin e Ri shkollor i janë bashkuar sot edhe të rinjtë demokratë të FRPD Sarandë.
Nëpërmjet një postimi në facebook, FRPD Sarandë shkruan:
Të dashur mësues, prindër, nxënës të Sarandes dhe të gjithë Shqipërisë, në këtë fillim të ri viti shkollor, të vështirë nga pandemia COVID-19 dhe protokollet që duhen zbatuar, ju uroj një vit sa më të mbarë.
Ju jeni e ardhmja e ketij vendi 🇦🇱🙏

Pak e çuditshme do të trokiste në çdo vend normal fakti që në urimin e tyre të rinjtë opozitarë nuk përmendin faktin se në shkollat e Sarandës mësimi do të bëhet deri në 3 turne për shkak të mungesës së bankave në Eko Kampus, një investim i përfunduar prej 2 vitesh.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.