“Të persekutuarit” – A mjaftojnë homazhet për të kompensuar gjithë atë kalvar vuajtjesh!? – LIVE

25/09/2217:56

Shperndaje:

CROSSFIRE – Nga Gjergji Mano dhe Ibrahim Bajrami

Në Mursi në 20 shtator 2022 si çdo vit bashkëfshatarët u mblodhën për përshpirtjen në përkujtim dhe nderim të viktimave të përndjekjes së regjimit komunist.

Më shumë se 30 vjet pas rrëzimit të atij regjimi…

A mjaftojnë homazhet për të kompensuar gjithë atë kalvar vuajtjesh!?

A bëri politika mjaftueshëm për të përmbushur pritshmëritë e një shtrese të persekutuar me pa të drejtë!?

A bëri vetë ajo shtresë mjaftueshëm për të siguruar integrimin në shoqërinë tonë postkomuniste dhe zënë vendin e nderit në piedestalin e vlerave morale dhe heroizmave të këtij populli!?


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.