Stjar, Delvinë/ Digjen më shumë se 2000 ullinj, investim prej 10 vjetësh i emigrantit në Gjermani

18/06/2015:14

Shperndaje:


Më shumë se 2000 rrënjë ullinj janë shkrumbuar ditën e sotme në fshatin Stjar, Bashkia Delvinë.
Lajmi bëhet i ditur për Saranda Web nga vetë pronari i ullishtes, i cili kishte investuar në fshatin e tij prej shumë vitesh  gjithë kursimet si emigrant në Gjermani.
Pavarësisht se ngjarja ka ndodhur rreth orës 11 të paradites, emigranti shprehet se ndërhyrja e forcave zjarrfikëse të Delvinës ka qenë e vonuar dhe e pa mjaftueshme.

Vetëm pak muaj pak muaj më parë, në zonën e Rusanit Bashkia Delvinë u dogj një ambjet biznesi i 3 vëllezërve emigrantë në Greqi dhe ngjarja ka mbetur ende pa autorë.

https://www.facebook.com/SarandaWeb.net/videos/1434237466770641/

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.