SOS futbolli në Sarandë – Opinion nga Odisea Çipa.
Nje dite e zakonshme dhe tipike kendej nga une. Gjithcka duket e qete, por qetesi te pakte jane ata qe ndjejne.

Isha me disa shok ne kafe dhe po bisedonim per gjendjen e keqe qe futbolli po kalone ne qytetine tone, qe duket se nuk do te ndryshoj asnjehere.
Sikur e keqja ka leshuar rrenjet qe para shume kohe. Ne vecanti po bisedonim se cfarë do behet per keta djem te rinje qe po sterviten ….
Per kohen te duash te luashe futboll duhet te ta hapin deren nga mbrapa, se përpara e kane mbyllur me kohe.
Duket sikur drejtesia ka ikur drejte nje vendi tjeter qe ne njerezit nuk e njohim dhe as nuk e dijme ku eshte.
Bota nen re, duket plote re, duket si nje vend qe nuk duket.
Natyrisht gjendja nuk do te ndryshoje kurre nese ne nuk e ndryshojme, dhe për kete me pare duhet te gjenden fajtoret qe e sollen  ketu  situaten.
Deri pak vite me pare Butrinti ishte pretendent per ne Superlige, nderkohe sot diskutohet edhe mbijetesa e futbollit sarandiot.
Askush nuk mund te tallet me tifozerine sarandiote !

Loading...

 

loading...
loading...