Sondazhi: PS 41.7%, PD 24.3 %, LSI 11.5, PDIU 6.2. Zgjedhjet bojkotohen nga 7.4 %

07/06/1711:34

Shperndaje:


Megjithëse kanë kaluar më pak se 24 orë nga hapja e sondazhit në Saranda Web, pjesmarrja dhe votimi në këtë sondazh ka qenë masiv.
Nga votimet e dertanishme në këtë sondazh, preferencat shkojnë te Partia Socialiste, e cila kryeson me 41.7 % të votuesve total.
Partia Demokratike ndodhet në vend të dytë me vetëm 24.3 %, e ndjekur nga Lëvizja Socialiste për Integrim me 11.5 % dhe PDIU me 6.2 %.
Sipas rezultateve të sondazhit, Partia e Minoritetit Etmik Grek MEGA do të votohet nga 4.5 % dhe LIBRA me 3.7%. Ajo që bën përshtypje është numri i lartë i personave që do të bojkotojnë zgjedhjet.
Pakënaqësitë ndaj partive politike dhe thirrja e Koco Kokëdhimës kanë reflektuar te votuesit, të cilët shprehen se do të bojkotojnë ose nuk do të votojnë asnjë parti në masën prej 7.4 %.
Sondazhi në Saranda Web do të jetë i hapur deri në ditën e zgjedhjeve dhe në këtë sondazh mund të votohet vetëm 1 herë.
VOTO TANI DUKE KLIKUAR MBI ARLTENATIVËN E PREFERUAR
[wpdevart_poll id=”1″ theme=”1″]

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.