Skandali me transmentimin “u këput” këmbët futbollistëve të Butrintit

23/12/2014:35

Shperndaje:


Ka përfunduar 0-1 takimi i sotëm Butrinti – Maliqi.
Maliqi ka shënuar golin e vetëm të takimit në minutën e 35 me 11-metërsh.
Lojtarët e Butrintit u shfaqën të pafuqishëm në takim dhe me këtë humbje humbën edhe vendin e parë në rënditje.
Përpara fillimit të takimit nga ana e Policisë Bashkiake u ndalu hyrja në stadium e kreut të tifozerisë sarandjote dhe administratorit të faqes KS Butrinti Detjon Vuria, por më pas pas transmentimit live të këtij skandali iu lejua hyrja por iu komunikua se nuk do të lejohej të bënte transmentim live, cka solli edhe largimin e tij nga stadiumi për të vijuar transmentimin nga një pallat mbi stadium.
VIDEO E SKANDALIT

Kjo situatë u pa edhe nga lojtarët, të cilët nuk e kanë përjetuar aspak mirë. Kujtojmë se tifozeria sarandjote kishte grumbulluar si shpërblim për fitoren e Butrintit një shumë prej 1 milion e 500 mijë lekë.

PJESA 1

PJESA 2


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.