Shtohen dyshimet për krimin me prerjen e kokës, shqiptari ishte qëlluar me plumb

09/05/1621:25

Shperndaje:Ka marrë një rrjedhë të re hetimi për vrasjen e shqiptarit 25-vjeçar në Greqi.
Perfundon ekspertiza mjeko-ligjore ne trupin e shqiptarit te vrare. Shqiptari rezulton i vrare te dielen rreth ores 21.00 (ora greke). Ne mushkrite e tij u gjet nje plumb, i qitur nga nje arme gjahu teke. Pasi eshte qelluar me arme, shqiptarit te cilin burime te policise greke e identifikojne me emrin Bledar Terpollari, datelindja 1990, i eshte prere koka. Shqiptari eshte qelluar me arme ne fyt dhe plumbi ka zbritur e ngecur ne mushkri. Duke pasur fytin te care, autoret e kane pasur te lehte prerjen e kokes. Mendohet se prerja e kokës mund të jetë bërë për të humbur gjurmët e vrasjes me armë. Ne trupin e viktimes nuk vihen re shenja perleshjeje. Nga hetimet rezulton se viktima perdorte dy telefona celulare, ndersa ne vendngjarje eshte gjetur vetem nje.

.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.