Shqiponja nga Saranda i lë amanet vajzën prindërve dhe zhduket në Itali

17/06/2022:48

Shperndaje:


Shqiponja Muça u zhduk në vitin 1995 nga Italia, kur ishte 16-vjeçe duke lënë pas një vajzë 2 javëshe, e cila i shpëtoi rrëmbimit dhe tentativës për t’u shitur për 300 mijë lekë, nga i dashuri i nënës. Sot Esuada është në kërkim të Shqiponjës të cilën e njeh vetëm nga fotoja.
Në vitin 1994 Shqiponja nga Saranda u martua në qytetin e Shkodrës me Rizanë, me të cilin mbeti shtatzënë. 6 muaj më pas ajo ndahet nga bashkëshorti dhe kthehet në shtëpinë e prindërve, aty ku jetonte nëna pas martesës së dytë. Esuada lindi më 22 janar të vitit 1995 dhe pas largimit të nënës u rrit nga gjyshja e saj.

Duke qenë një familje e madhe me shumë fëmijë, jeta ishte shumë e vështirë dhe Shqiponja vendos të emigrojë drejt Italisë me skaf kur ishte 16 vjeçe. Disa ditë më pas, Shqiponja telefonon familjarët me një numër gabime dhe u tregon atyre se ndodhej në Romë të Italisë duke iu lënë amanet vajzën.
VIDEO https://youtu.be/ICYKpKPUGE8

https://youtu.be/ICYKpKPUGE8


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.