Shpëtim Idrizi ndaj Alket Hysenit: Të kam pushuar nga puna

18/03/1921:09

Shperndaje:


Shpëtim Idrizi, kryetar i PDIU-së dhe Alket Hyseni, deputet i PS-së janë përplasur ashpër në emisionin Open të Eni Vasilit, sapo emisioni ka filluar.

Ndërkohë që Idrizi tha qe unë kam qenë në protesta në vitin 1990 dhe nuk besoja se do kthehesha në protesta, Idrizi tha që më vjen keq për ecejaket e Shpëtim Idrizit nga njëra parti në tjetrën.

Kryetari i PDIU-së Shpëtim Idrizi është përplasur fort me Alket Hysenin sërish në studion e Open.

Pasi janë përplasur që në fillim të emisionit, Idrizi tha se nuk kishte ardhur në emission për Alket Hysenin i cili siç dhe Idrizi ishin në lidhje nga studioja.

“Po të kisha këtu do të flisnim ndryshe bashkë”, tha Idrizi.

Shpëtim Idrizi po fliste për kërkesën për zgjedhje të parakohshme, ndërkohë që është ndërprerë nga Hyseni.

Kreu i PDIU-së ka deklaruar më pas se e kam pushuar nga puna Alket Hysenin dhe kam emailat e Ramës ndaj tij. Ndërkohë, Alket Hyseni ka deklaruar se qëndrimi i Idrizit është një gënjeshtër e pastër dhe zhurmues.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.