Shpërthejnë ujrat e zeza në qendër të Sarandës

03/01/1710:27

Shperndaje:


Nuk kanë fund telashet në Sarandë me punimet që kryhen në rrjetin e kanalizimeve të ujrave të zeza dhe ujit të pijshëm.
Pak ditë më parë, në pothuajse gjysmën e qytetit nga tubacionet e ujit të pijshëm pompohej vetëm baltë, duke shkaktuar një dëm kolosal në mijra familje, të cilave u janë mbushur edhe depozitat me baltë.
Sot në qendër të Sarandës kanë shpërthyer përsëri ujrat e zeza. Në hyrjen e këtij pallati ujrat e zeza kanë pushtuar gjithë hapësirën, duke bërë edhe hyrje-daljet nga shtëpitë  të pamundurapër banorët, por edhe miqtë të cilët ende vazhdojnë vizitat me rastin e Vitit të Ri.ujra-te-zeza

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.