Shkon në 7 numri i personave me koronavirus në Paramithi, Thesproti

21/06/2019:48

Shperndaje:


Pas njoftit për diagnostikimin me Covid-19 të një pacienteje nga Paramithia në Spitalin e Filatit, jqnë marrë kampionët e analizave edhe në personat e afërt të gruas 52-vjeçare.
Kontrolli i mostrave të kryera nga Laboratori i Universitetit të Janinës zbuloi gjashtë raste të tjera pozitive të personave që i përkisnin familjes dhe mjedisit miqësor të saj.

Ky fakt përbën një rast të veçantë të jashtëzakonshëm për Epirin dhe pas komunikimit të Shefit të Mbrojtjes Civile të Rajonit të Epirit Dimitris Mavrogiorgou nesër të hënën një grup i EODY pritet të vizitojë Njësinë Rajonale të Thesprotisë.

Spitali i Filatit dhe Qendra Shëndetësore në Paramithia janë në kontakt të vazhdueshëm me autoritetet kompetente shëndetësore për të marrë të gjitha masat e duhura parandaluese.
Pas konsultimeve midis Drejtorisë së Mbrojtjes Civile dhe Bashkisë së Sulit, shkollat ​​e Arsimit Fillor në Paramithia nuk do të hapen nesër.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.