Shkojnë të vjedhin në fshatin kufitar grek, arrestohen 2 shqiptarët

19/01/1712:17

Shperndaje:


Shkojnë të vjedhin në fshatin kufitar grek, arrestohen 2 shqiptarët.
Ngjarja ka ndodhur në fshatin Plesio (Pleshavic) vetëm 2 km nga kufiri shqiptar.
Policia greke thotë se ka arrestuar në flagrancë 2 të rinj shqiptarë 19 dhe 21 vjec, brenda në banesë, të cilën e kishin hapur me thyerje.
Megjithëse policia greke thotë se shqiptarët u arrestuan në tentativë për të vjedhur, nuk përjashtohet mundësia që të rinjtë, të cilët kishin hyrë ilegalisht në Greqi,  të kenë qenë kalimtarë dhe të kenë hyrë në banesë për të kaluar natën e ftohtë.plesio filat

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.