Shiu përmbyt rrugët në Sarandë, mes tyre edhe investimet e reja

03/10/1916:13

Shperndaje:


Kane  mjaftuar pak minuta me reshje te dendura qe disa prej rrugeve ne Sarande te permbyten.
Mes rrugeve te permbytura ishte edhe rruga Onhezmi (e gjykates) dhe rruga e Flamurit (e kalldremit) , e cila eshte nje investim i perfunduar vetem 2 vite me pare.
Nje zone tjeter me probleme ishin edhe shkallet e reja ne qendren e qytetit, ku uji vershonte nepermjet shkalleve.
Vetem pak dite me pare nepermjet Saranda Web kishim paralajmeruar se si shkak i hedhjes se mbeturinave ne pusatat e ujrave te bardha rruget rrezikonin permbytje, por mesa duket ky paralajmerim nuk u mor seriozisht nga institucionet.

https://www.instagram.com/p/B3KW9e2HZdW/?igshid=ef6rql4g42ip


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.