Shifrat në rënie/ 375 raste të reja me Covid, 12 në Sarandë, 2 në Delvinë

26/12/2016:02

Shperndaje:


391 të shëruar, 375 raste të reja dhe 9 humbje jete nga COVID në vend!
Ky është bilanci i ministrisë së Shëndetësisë sa i përket situatës së pandemisë për 24 orët e fundit.
Sipas bilancit të ministrisë së Shëndetësisë sa i përket situatës së pandemisë për 24 orët e fundit, rezulton se kjo e shtunë ka shënuar një numër më të ulët të të infektuarve nga COVID-19.
Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki:

127 raste në Tiranë, 35 në Fier, 32 në Durrës, 24 në Vlorë, 20 në Kavajë, 19 në Shkodër, 12 në Sarandë, 11 në Berat, 9 në Lushnje, 8 në Mallakastër, nga 7 raste në Kurbin, Dibër, nga 5 raste në Krujë, Elbasan, Peqin, nga 4 raste në Pogradec, Kolonjë, Kuçovë, Skrapar, nga 3 raste në Korçë, Tropojë, Librazhd, nga 2 raste në Delvinë, Devoll, Mat, Përmet, Memaliaj, Gramsh, nga 1 rast në Lezhë, Has, Kamëz, Gjirokastër, Vau i Dejës, Divjakë, Malësi e Madhe, Vorë, Maliq, Patos, Cerrik, Poliçan.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.