Vijon aksioni për heqjen e makinave të braktisura nga rrugët e Sarandës

11/04/2418:01

Shperndaje:

Policia Bashkiake Sarandë ka vijuar aksionin e heqjes nga rrugët e Sarandës të automjeteve të braktisura.

Punë e pa ndërprerë në qytetin e Sarandës, duke u përpjekur për të pastruar jo vetëm rrugët por edhe sheshpushimet e lagjeve nga makinat e braktisura që kanë ngelur aty prej vitesh, shkruhet në faqen e Policisë Bashkiake Sarandë.

Në të tjera ndërhyrje të suksesshme, makina të braktisura prej kohësh janë marrë me karoatrec.

Ky nuk është vetëm një veprim për të përmirësuar pamjen e qytetit tonë, por gjithashtu është një hap drejt sigurisë dhe rendit në rrugë dhe lagje, shkruhet në publikim ku janë postuar edhe foto nga automjetet e hequra.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.