Sherr mes nxënësve te Ekonomiku, plagoset 18-vjeçari

30/11/1611:19

Shperndaje:


Sherr mes nxënësve te Ekonomiku, plagoset 18-vjeçari
Njoftimi i Policisë: Rreth orës 11:00, në një shkollë të mesme ka ndodhur një konflikt i çastit midis dy nxënësve !
Policia ka shkuar menjëherë në vendgjarje dhe ka konstatuar se në Shkollën e Mesme Ekonomike “Antoni Athanas” në lagjen nr.3 Sarandë, dyshohet se nxënësi 16 vjeç (nxënës i vitit të 1-rë) pas një konflikti për motive të dobëta brenda ambienteve të shkollës, ka qëlluar me mjet prerës “biçak” në kofshën e majtë, shtetasin 18 vjeçar (nxënës i vitit të 3-të), i cili ndodhet në Spitalin e Sarandës, jashtë rrezikut për jetën.
Policia ka shoqëruar autorin e dyshuar nxënësin 16-vjeçar me të cilin po punohet për sqarimin e rrethanave të konfliktit.
Po punohet për dokumentimin e plotë të ngjarjes.
ekonomiku-sarande

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.