Sarandë.
Policia ka arrestuar në flagrancë 4 persona të cilët janë konfliktuar dhe kanosur me njëri-tjetrin.
Arrestohen shtetasit:
1- F. Pollo, 38 vjeç,
2- D. Pollo, 40 vjeç,
3- K. Ziflaj, 33 vjeç,
4- A. Ziflaj, 28 vjeç.
Të katër me banim në Ksamil.
Më datë 29.05.2017, shërbimet e policisë Sarandë kanë bërë të mundur arrestimin e tyre pasi këta shtetas në bashkëpunim me njëri-tjetrin (të ndarë në dy palë) janë konfliktuar për motive pronësie në Ksamil dhe pasi janë shoqëruar për në Komisariatin e Sarandës kanë filluar të konfliktohen fizikisht duke u kanosur para ambienteve të policisë.
Materialet iu referuan Prokurorisë në ngarkim të këtyre shtetasve për veprën penale “Kanosja”, “Plagosja e lehtë me dashje”, “Dëmtime të tjera me dashje” të kryera në bashkëpunim, të parashikuara nga nenet 84, 89, 90 dhe 25 të Kodit Penal.

loading...
loading...

 

Postoni komentin tuaj për shkrimin
Loading...