Së shpejti rindërtohet Ura e Metoqit, Bashkia Sarandë akordon fond emergjent 144 mln lekë

15/09/2220:40

Shperndaje:

Lajm i mirë për banorët e zonës së Palit dhe fermerët e Metoqit: Ura e Metoqit do të rindërtohet.

Për rindërtimin e Urës së Metoqit Bashkia Sarandë ka akorduar një fond emergjent prej 144 milionë lekë të vjetra. Procedurat e tenderimit kanë përfunduar dhe fillimi i punës për rindërtimin e urës është thjesht çështje ditësh.

Ura e Metoqit u shemb më 23 janar 2022 si pasojë e erozionit në këmbët e urës, por edhe si pasojë e kalimit mbi të mjeteve të tonazhit të rëndë.

VIDEO


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.