Sarandë, tentuan të vidhnin bankomatin, gjykata i lë në burg.
Gjykata e Sarandës ka dhënë sot masën e sigurisë “arrest me burg” për dy shtetasit bullgarë të cilët u arrestuan 3 ditë më parë, pasi tentuan të vidhnin një bankomat.
Mihaill Karanxhov, 29 vjeç dhe Aleksandros Doan, 46 vjeç, u arrestuan në flagrancë nga uniformat blu të qytetit të Sarandës, pasi në lagjen numër 4 të qytetit, tentuan që të vidhnin bankomatin.
Policia ka mbërritur në vendngjarje pas rënies së alarmit, ku gjetën të një trapan dhe disa vegla me të cilat dy bullgarët po kërkonin të vidhnin lekët

Loading...

 

 

loading...
loading...