Sarandë: Shpërthim i fuqishëm tritoli në një hotel në rikonstruksion

09/02/2120:22

Shperndaje:

Një shpërthim i fuqishëm me eksplosiv ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Sarandë në lagjen nr. 4.
Shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në një hotel, i cili është në rikonstruksion.
Nga shpërthimi janë shkaktuar thyerje xhamash dhe dëme edhe në ndërtesat perreth.
Pas ngjarjes, Policia e Sarandës ka dalë me një komunikatë për shtyp
KOMUNIKATA:
Sarandë/Informacion paraprak
Më datë 09.02.2021, rreth orës 20:15, në lagjen Nr.4, Sarandë, në një objekt në rikonstruksion në pronësi të shtetasit M. M., ka shpërthyer një sasi e vogël lëndë plasëse, ku si pasojë ka vetëm dëme të vogla materiale.
Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar forcat e Policisë dhe grupi hetimor ku vijon veprimet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.

VIDEO


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.