Sarande: Policia shkaterron parcelen e pare me kanabis.
Komisariati i Policisë Sarandë njofton se gjatë kontrollit të territorit për evidentimin e parcelave të mbjella me kanabis, ka gjetur një parcelë të tillë në fshatin Xarrë. Sipas policisë, parcela ku ishte mbjellë sasia e kanabisit ishte pronë publike, që i përket njësisë administrative Xarrë, bashkia Konispol. Në parcelën me sipërfaqje prej 45m2, u asgjësuan 20 bimë narkotike të llojit Cannabis Sativa.
Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve. Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Sarandë.

loading...
loading...

 

Postoni komentin tuaj për shkrimin
Loading...