Sarandë: Polaku sherr me fqinjen nga Rusia, i thyen mobilje dhe elektroshtëpiake

01/06/2413:23

Shperndaje:

Komisariati i Policisë Sarandë referoi materialet në Prokurori, ku pas komunikimit me prokurorin e gatshëm, nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin polak T. K., 40 vjeç, pasi dyshohet se për motive të dobëta, ka dëmtuar disa pajisje në banesën e një shtetaseje ruse (fqinje me të).

 

Ngjarja ndodhi në Sarandë, ku shtetasi polak, i cili banon pranë shtetases ruse, u përfshi në një konflikt për shkaqe ende të paqartësuara plotësisht.

 

Sipas hetimeve të para, dyshohet se konflikti ka lindur për mosmarrëveshje të vogla midis dy fqinjëve.

Si rezultat i këtij konflikti, T. K. akuzohet për dëmtimin e disa pajisjeve në banesën e fqinjës së tij ruse.

 

Pas incidentit, Policia e Sarandës ka vepruar menjëherë duke mbledhur provat dhe duke referuar rastin në Prokurori. Prokurori i gatshëm, pas shqyrtimit të materialeve dhe provave të paraqitura nga policia, ka vendosur të nisë procedimin penal në gjendje të lirë për shtetasin polak.

 


Ndajeni me miqte:

Postimet e fundit

Banorët e Nivicës përfitojnë nga fushata, pas 1 viti rregullohet pompa e ujit – VIDEO
Blushi paralajmëron Ramën nga Himara: Mos guxo se duart do të mbeten në kuti
Petro Gjikuria hap fushatën në Himarë, kreu i OMONIA: S’kemi nevojë për jabanxhinj politikë
Banorët e Gjashtës: Kemi 2 muaj pa ujë, nesër do protestojmë te zyrat e Ujësjellësit
Banorja e lagjes “Baba Rexhepi” ankesë në Saranda Web: Kemi 1 javë pa pikë uji
NJOFTIM PËR DISA POZICIONE PUNE NË HOTEL OLYMPIA NË SARANDË

©SARANDAWEB - 2024 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.