Sarandë, finalizohet aksioni i policisë me 3 të arrestuar

22/03/1619:25

Shperndaje:


policia-4Sarandë, finalizohet aksioni i policisë me 3 të arrestuar.
Sarandë : Seksioni për policine kriminale ne kuader të Operacionit te koduar “Amplifikatorët “ ngjarje ndodhur më datën 29.02.2016 ka bere ndalim e shtetasve:
1. A B 21 vjec banues në lagjen nr. 4 Sarandë. 2. R M 23 vjec banor në lagjen nr.4 Sarandë. 3. E T 21 vjec banues në fshatin Shelegar, Bashkia Sarande.
Sipas policisë, ndalimi i tyre u bë për arsye se më datën 29.02.2016 së bashku me njëri tjetrin kanë shkuar në pikën e bllokimit të automjeteve në Ksamil dhe kanë vjedhur disa sende me vlerë në një mjet si amplifikator, kasetofona syze firmato, me një vler 800 euro. Keta shtetas ne bashkëpunim me njeri tjetrin dyshohen se jane autore dhe te pakten 5 vjedhjeve te tjera, thuhet në njoftimin e policisë.

.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.