Sarandë: Arrestohet i kërkuari për narkotikë.
Policia e Sarandës ka arrestuar një shtetas të shpallur në kërkim.
Bëhet fjalë për një 25-vjecar, banues në Elbasan, i cili ishte shpallur në kërkim policor që prej datës 6 Qershor.
Policia ka bërë të mundur kapjen dhe arrestimin e tij, pasi ky shtetas është shpallur në kërkim, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” neni 283 i Kodit Penal.
25-Vjecarit Gjykata e Rrethit Gjyqësor Sarandë i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”.

 

Loading...