Saranda Web zbulon emrat e kandidatëve të PD për Bashkinë Sarandë

31/08/2016:36

Shperndaje:


Saranda Web ka zbuluar emrat e atyre qe kane kaluar fazen e pare te seleksionimit emrave per te qene kandidate per deputete apo kryetare bashkie.
Keshtu mesohet se nder pretendentet per te qene kandidate per Bashkine Sarande dhe kane kaluar fazen e pare jane Armando Magllara, Lina Vaso, Kreshnik Bozho, Arben Guga dhe Gentjan Zera.
Ne fazen e dyte, kandidatet duhet te plotesojne nje formular prej afro 40 faqe ku do te deklarojne te dhena per shkollimin, pasurine, dekriminalizimin etj.

Pas kesaj faze, do te ngushtohet edhe rrethi i personave qe do te kalojne ne fazen e trete, qe eshte votimi nga anetaresia
Ne fund te procesit nga keta emra, pritet te perzgjidhen te pakten 4 qe do te jene ne listen prej 12 kandidatesh te Qarkut Vlore.
Nuk perjashtohet mundesia qe te kete edhe levizje te prendenteve per Bashki drejt listes se kandidateve per deputete dhe anasjellas.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.