Foto që shikoni është bërë në shkollën e Xarrës, bashkia Konispol. Në këtë shkollë është ndezur kaldaja dhe fëmijët kanë të drejtë të jenë të gëzuar, por kur kjo shoqërohet me pjesë teatrale të dirigjuara nga mësuesit, është tepër shqetësuese, pasi Shqipëria ka 27 vjet që është ndarë nga epoka që për gjithçka ishte meritë e Partisë dhe shokut Enver.
Në foton e publikuar në faqen e shkollës shkruhet “”Dite gezimi “ishte sot per nxenesit e shkolles 9-vjecare Xarre. Kaldaja filloi punen, ngrohja eshte e pranishme ne cdo klase.Nxenesit e zhvillojne mesimin ne kushte shume te pershtatshme,shume te rehatshem pa xhupa. Shkolla jone eshte me mira ne Qarkun e Vlores,me te gjitha kushtet per nje mesimdhenie dinjitoze.
Prinder,nxeneses dhe kolektivi i mesuesve i shpreh mirenjohjen dhe falenderojne Kryertarin e Bashkise Konispol Z.Shuaip Beqiri per kete veper madheshtore!

 

Spread the love
Loading...
AlbanianEnglishFrenchGermanGreekItalianMacedonianPolishRussianSwedish