Reagimi: Po, ne jemi çunat problematikë që marrim gjak në vetull

09/07/1922:08

Shperndaje:


Pas deklaratave te deputetit Alket Hyseni se cunat problematikë jane te rinjtë e Fressh-it që te marrin gjak ne vetull, ka reaguar nepermjet facebook edhe Eri Sulo, kryetar i FRESSH Sarande.
Publikimi:
Koment, ne lidhje me deklaraten e dhene nga Deputeti Hyseni ne emisionin “Open.” Ku citohet:

“Çunat problematikë janë të rinj të FRESSH që të marrin gjak në vetull. Nëse ti (i drejtohet Çlirim Gjatës) nuk e njeh shprehjen popullore, ta them unë që të marrin gjak në vetull për të drejtën e tyre”, u shpreh Hyseni.

Publiku duhet ta kuptoj sic duhet deklaraten e dhene ne formen e sakte.

Ky eshte citimi i sakte dhe i plote. “Mos gjykoni librin nga kopertina” duke pare Kryefjala dhe Tituj neper media pa lexuar permbajtjen.

Boll më me lajme te rreme. Dezinformimi i publikut ose manipulimi i tij eshte gjeja me e keqe qe mund ti behet sovranit.

Qartazi po flitet per FRESSH-in si nje nder organizatat rinore me te forta ne vend qe kane si rol jo vetem lobimin dhe programin politik per rinine kombetare por edhe detyren primare dhe thelbesore, ne MBROJTJEN E DEMOKRACISE.

Neqoftese FRESSH-i sot ne Sarande eshte ne kete performance te larte dhe me nje prespektive te sigurte, eshte fal perzgjedhjes dhe kujdesit te vecante te deputetit Hyseni per te mbeshtetur rinine dhe promovuar ate, si dhe suportit tuaj te parreshtur per te pare nje rini sa me te gjalle, energjike dhe aktive ne vendimarrjen e Sarandes.

Sot ne listen e Keshillit Bashkiak te Sarandes jane 40% rini ndersa 35% e administrates ne Sarande eshte po ashtu e mbushur me te rinj.

Keto jane fakte, jo fjale boshe. Ne duhet te mbeshtesim politika te tilla dhe njerez qe perkrahin rinine. Mbi partite, ne fund te fundit tregojme vlerat tona qytetare dhe njerezore.

Dhe eshte e vertete FRESSH-i per te miren e vendit, per te ardhmen dhe prosperitetin por mbi te gjitha te drejten e rinise te: “Merr gjak ne vetull”

I juaji Eri,

#SarandaeBashkuar 🇦🇱


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.