Rama: Sot në Kakavijë do të punohet edhe gjatë natës

15/08/2019:30

Shperndaje:


Pas një dakordësie me kryeminstrin Edi Rama dhe qeverisë greke, arrihet marrëveshja! Pala greke do të punojë në Kakavijë edhe gjatë natës. Lajmi është dhënë nga kryeministri Edi Rama.
“Gjatë gjithë ditës kemi bashkëpunuar me palën greke në çdo nivel. Kemi gjetur mirëkuptim e gatishmëri dhe faktin është se e njëjta situatë është edhe në kufijtë e tjerë të Greqisë. Faleminderit për vazhdimin e punës gjatë natës sot dhe lutemi mirëkuptimin e qytetarëve në vijim”, shkruan Rama.

Një vendim i tillë duket se do të lehtësojë situatën e krijuar prej 4 ditësh në Kakavijë, ku radha e makinave ka shkuar deri në 25 km.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.