Rama: Shtrëngoni rripin, jemi në luftë, nuk jeni me pushime

16/03/2019:41

Shperndaje:


Kryeministri Edi Rama në daljen e tij publike sot nuk la pa dhënë edhe një këshillë për familjet shqiptare.
Kreu i qeverisë iu drejtua qytetarëve që të ulin shpenzimet pasi nuk janë me pushime.

Duhet të jemi të qartë, kjo është luftë.
Të gjithë do të ulim shpenzimet dhe të rimodelojmë ekonominë familjare, nuk mund të rrimë këto ditë si me pushime, ku hamë e pimë, ku disa të tjerë nuk kanë çfarë të hanë, -tha Rama.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.