Rama: Sezonin turistik do e hapim, por me shumë kujdes! Turizminn e kemi ndihmuar arsyeshëm

09/05/2012:31

Shperndaje:


Unë besoj se i kemi dhënë turizmit gjithcka që është e arsyeshme në këtë situatë, i kemi shtyrë të gjitha detyrimet për këtë vit.
Çfarë lehtësimesh fiskale kur nuk ka asnjë detyrim, biznesit të vogël i janë falur të gjitha taksat, përfshirë heqjen e kamatëvonesave, janë shuma të mëdha.

Garancia sovrane ka filluar të funksionojë dhe kompanitë shtohen dita ditës, i dyti ka hyrë në funksion në ditët e fundit, turizmi, fasoneritë dhe ndërmarrjet prodhuese.
Goditja që ka marrë turizmi është reale, por mundësitë për t’u mbrojtur, janë të përballueshme. Jemi duke parë edhe të tjerët dhe do të shkojmë përpara për të hapur sezonin, por me shumë kujdes” është shprehur Rama.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.