Rama pëson dështim të plotë/ Brryli rikthehet, JOQ me webfaqe paralele

03/12/1916:19

Shperndaje:


Tentativa e kryministrit Rama për çensurimin e mediave dhe faqeve të internetit ka pësuar një dështim të plotë.
Pas bllokimit të aksesit në territorin e RSH nga AKEP së webfaqes joqalbania.com, faqja më e madhe në vend ka hapur një adresë të re joq-albania.com dhe vijon normalisht publikimet.
Të njëjtin dështim ka pësuar edhe me tentativën për bllokimin e faqes në facebook Brryli Broadway, e cila pas një bllokimi prej 24 orë është rikthyer përsëri.
Ditën e djeshme probleme raportoi edhe Dosja.al, por që pas u vërtetua se raportimi ndaj saj ishte fallso.
Kryeministri Rama ka filluar një fushatë të re kundër mediave, edhe më agresive se fushatat e para ku mediat i etiketonte si kazanë, por që duket se do të ketë dështim spektakolar.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.