Rama: Mizat e mjaltit të gomarit gumëzhijnë me broçkulla

23/03/2013:59

Shperndaje:


o e bëj me telefon këtë mesazh që ta shohin deh ta qepin gojën ata që më thonë dil nga shtëpia, mos rrinë në bunker.
Kur i thonë asaj fjalës, mirë gomari që na ngordhi por duhet të merremi edhe me mizat e mjaltit të tij që gumëzhijnë me budallallëqet nga vrima e ndryrë dixhitale që e dini të gjithë se ku është.

Unë në shtëpi mbyllem në fundjavë si gjithë të tjerët.
Kush e ka harruar kohën e tërmetit ku as xhupin nuk e ndërroja se mbeta rrugëve ditë natë le ta kujtojë dhe t’i lërë dënglat:
Jo dil nga bunkeri, jo mos rri në shtëpi, jo shko në zyrë, është kulmi që edhe në këtë kohë kolerë broçkullat vazhdojë po njësoj.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.