Rama: Maskat me detyrim edhe në rrugë, në fshat dhe qytet

10/10/209:37

Shperndaje:


.
Kryeministri Rama njofton se maskat do të jenë të detyrueshme në cdo ambjent.
Rama tha se masat për punonjësit e shtetit do të jetë më e rëndë se sa për qytetarët e thjeshtë.
“Maskat do të jenë të detyrueshme për të gjithë nga kryeministri deri tek qytetari më i fundit në skajin më të largët të Shqipërisë.
Policia e Shtetit në bashkëpunim me Policinë Bashkiake do të monitorojnë këtë masë.

Masa për punonjësit e shtetit do të jetë më e rëndë se sa për qytetarët e tjerë pasi ata janë shembull” – tha Rama.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.