Rama: Disa të riatdhesuar në jug na gënjyen, i lanë hotelet pa paguar

29/04/2016:41

Shperndaje:


Në lidhje me riatdhesimet, kryeministri Rama tha se disa emigrantë të ardhur nga Greqia dhe të karantinuar në hotele sipas rregullt fillimisht gënjyen për të paguar shpenzimet e tyre për 14 ditë dhe më pas dolën e thanë se nuk kemi lekë.
Rama tha se nuk mund të bëhet kështu, por gjithsesi kjo çështje tashmë është zgjidhur dhe qeveria po u paguan atë pjesë që po e bën me të gjithë të riatdhesuar.
“Rregullat bëhen për një kategori të tërë. Të gjithë shkojnë në hotel karantinë dhe më pas i drejtohen banesës.

Ka disa ankesa në dy tre hotele në zonën jugore ku gënjyen se thanë do t’i paguajmë ne lekët, gënjyen dhe tani ne e kemi zgjedhur do i mbulojmë pjesën që u kemi mbuluar dhe të tjerëve, tani dalin në dritare dhe thonë jo po ne nuk i kemi leket.
Po pse gënjyet, për çfarë arsye, na shtyu nevoja? Jo nuk është kështu”, tha Rama.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.