Rama: Aplikacioni funksionon. Merrni autorizimin ose nga nesër gjoba

31/03/2019:32

Shperndaje:


Nga nesër kush do të kapet pa autorizim në rrugë do të gjobitet. Kryeministri Edi Rama njoftoi mbrëmjen e sotme se aplikacioni e-Albania është plotësisht funksional, prandaj nga çdo familje duhet të marrë autorizim një person për të dalë dhe për të bërë pazaret.

Aplikacioni për leje-daljen e vetëm një personi nga familja për pazar është plotësisht funksional. Nga nesër nuk ka më këshillime për shkelësit” shkruan Rama

Nga rregulli për t’u pajisur me autorizim përjashtohen pensionistët, të cilëve u është ndaluar dalja nga shtëpia, pasi qeveria deklaroi se do u shërbejë në banesë duke u dërguar ushqimet dhe gjithçka tjetër që do të kërkojnë përmes numrave të kontaktit.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.