Raiffeisen Bank kontribut në rikonstruksionin e shkollës në Mesopotam – VIDEO

20/10/2214:08

Shperndaje:

Drejtori i Përgjithshëm i Raiffeisen Bank Christian Kanacaris ka qenë ditën e sotme në shkollën 9-vjeçare Mesopotam për të inauguruar një investim të kryer me kontributin e Raiffeisen Bank për rikonstruksionin e shkollës.

Në këtë ceremoni kanë marrë pjesë edhe kryetari i Bashkisë Finiq Kristo Kiço dhe drejtori i Zyrës Arsimore Finiq – Dropull Ziso Lluci.

Ndryshe nga shkollat e tjera, në të cilat numri i nxënësësve ulet apo mbyllen, shkolla 9-vjeçare e Mesopotamit këtë vit numëron rreth 140 nxënës, 60 nxënës më shumë se vitin e kaluar, duke u frekuentuar nga nxënës që shkojnë edhe nga Saranda dhe Ksamili.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.