Qytetarë dhe biznese fillojnë revoltën, kërkojnë ndërprerjen e punimeve në Bulevard gjatë verës

31/05/2018:16

Shperndaje:


Qytetarë dhe biznese në Sarandë kanë paralajmëruar fillimin e protesteve kundër vazhdimit të punimeve përgjatë sezonit veror në Bulevard.
Ata kanë paralajmëruar një protestë nesër në orën në 11:00

Saranda Web ka mësuar se hapi i parë i protestës së nesërme do të jetë kërkesa për ndërprerjen e punimeve, madje duke vendosur edhe afat kohor.

Sipas informacioneve, protesta nuk do të ndalet deri në pezullimin e punimeve.
Organizatorët paralajmërojnë se nëse nuk ndalohen punimet, ata do të kalojnë në veprime duke bllokuar punimet dhe duke hapur bulevardin për këmbësorët.

Nga ana e kryetarit të Bashkisë Adrian Gurma më herët ishte premtuar se Bulevardi do të ishte i aksesueshëm për këmbësorlt në fillimin e sezonit turistik, por që më pas është deklaruar se Bulevardi gjatë kësaj vere do të vijojë të mbetet një kantier punimesh.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.