Qeveria e pranon: Ne Sarande nuk eshte rritur furnizimi me uje

08/09/1818:46

Shperndaje:


Pavaresisht premtimeve se Saranda kete vit do te kishte rritje te furnizimit deri ne 18 ore me uje te pijshem apo edhe heqje te depozitave dhe uje 24 ore, asgje nga keto nuk ka ndodhur ne realitet.
Por megjithese keto nuk kane ndodhur dhe sigurisht nuk mund te trumbetohet se kane ndodhur, gjate ketij perfaqesues te UK Sarande jane shprehur se kete vit ka patur furnizim me uje me shume se vitin e kaluar.
Por eshte vete Asambleja Kombetare e Partise Socialiste qe ne nje raport te publikuar diten e djeshme e hedh poshte edhe kete pretendim te rritjes se furnizimit me uje ne Sarande.
Në raportin e publikuar ditën e djeshme gjatë Asamblesë Kombëtare të së majtës, vihej re një analizë dhe vlerësime të detajuara për punën e çdo bashkie të qeverisur nga socialistët.
Kriteri i gjashtë i ketij vleresimi ka qene: Rritja e furnizimit me ujë të pijshëm. Ne kete kriter bashkia e Sarandes nuk permendet fare, ndersa jane vlerësuar pozitivisht vetem Bashkia Durrës, Lushnjë, Malesi e Madhe, Pukë, Himarë dhe Konispol.

 

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.